Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

71 yaşındaki adamın kalp kapağı TAVİ yöntemiyle değiştirildi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk kez uygulanan TAVİ yöntemiyle, 71 yaşındaki Recep Can isimli hastanın kalp aort kapağı, cerrahi müdahale de genel anestezi uygulanmadan ve göğüs kafesi açılmadan değiştirildi.
Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı önemli sağlık kuruluşlarından Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önemli bir cerrahi müdahale gerçekleştirildi. Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İsa Sincer ve ekibinin gerçekleştirdiği müdahalede, 71 yaşındaki Recep Can isimli hastanın kalp aort kapağı, Transaortik Kapak Değişimi (TAVİ) yöntemiyle değiştirildi. Doç. Dr. Sincer cerrahi müdahale sonrası serviste müşahede altında bulunan Can’ı hasta yatağında ziyaret etti ve sağlık durumu hakkında hastaya bilgiler verdi.
Operasyon hakkında bilgi veren Doç Dr. İsa Sincer, “Bolu’da ilk kez uygulanan ve TAVİ olarak adlandırılan yöntem sayesinde, kalp kapağı değişiminde başarılı sonuç elde ettik. Tercihen sağlık durumu riskli ya da ameliyatı kaldıramayacak yaşta olan hastalarda uygulanan yöntem hastanemizde ilk kez 71 yaşında Recep Can isimli hastamızda uygulandı. Cerrahi müdahalede genel anestezi uygulanmadan ve göğüs kafesi açılmadan, kasıktan anjiyo yöntemiyle kalp kapağı değiştirilen Recep Can sağlığına kavuştu” dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri