Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

AK Parti İl Başkanı Akçay gençlerle buluştu

Gençlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili sorularının cevaplayan Mürsel Akçay ve Mehmet Saygılı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin gerekliliklerini anlattı.
Büyük Gençlik Buluşmasında gençlerin sorularını da cevaplayan Başkan Saygılı ve Akçay, geçmiş dönemlerde yaşanan hükümet krizlerini ve nedenlerini anlattılar. Gençlere hükümetin büyük destek verdiğini ifade eden AK Parti Gençlik Kolları il Başkanı Müjdat Yurtseven Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde seçilme yaşının 18’e indirilmesini kapsayan yasa tasarısının AK Partinin gençlere verdiği önemi ortaya koyduğunu ifade etti. Yurtseven, referandum sürecinde AK Parti Kırıkkale Gençlik Kolları İl Teşkilatı olarak kapı kapı dolaşarak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacaklarını dile getirdi.
Gençliğe duyulan güven ortada
Gençlerin bu ülkenin istikbali olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay, gençlerin sürekli tenkit edildiğini ve memleket meselelerinden uzak olmakla suçlandığını dile getirdi. Eleştirilen gençliğin 15 Temmuz sürecinde memleketine ne kadar sahip çıktığını bütün dünyanın görüdüğünü ifade eden Akçay, “Gençlerimiz mutlu ve gelişmiş bir Türkiye’nin umududur. Şimdi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülkemizin geleceğinin garantisi olan gençlerimize 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı tanınıyor. Yarının Türkiye’sini yönetecek olan gençlerimize 18 yaşında siyaset yapma ve temsil etme hakkı tanınıyor. Bu yasa tasarısı başta Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın olmak üzere AK Parti kadrolarının gençliğe olan güvenini bir kere daha ortaya koyuyor. Gelecekte ülkemizi yönetecek olan gençlerimizi bugün ülkenin idaresine ortak etmek gelecek için son derece önemlidir” dedi.
Gençler Siyasetin İçersinde
Gençlere geleceği hazırlamanın Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin en önemli ve öncelikli görevlerinden birisi olduğunu belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da, “AK Parti hükümetlerinden önceki dönemde gençlere verilen önem ve onlara tanınan yaşam hakkı bugünle kıyaslandığında oldukça gerilerdeydi. Bugünün gençleri ülkede 15 yıllık AK Parti iktidarı olduğu için koalisyon ve enflasyon kelimelerinden çok bir şey anlayamayabiliyor. Oysa bu kelimelerin anlamlarını bilen insanlar getirilmek istenen sistemin gerekliliğini çok iyi anlıyorlar. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bugün için gerekli olmakla birlikte yarının Türkiyesi için büyük ehemmiyet arz etmektedir. Genç nesillerimiz yarının Türkiye’sini yönetecek insanlar olarak bugün siyasetin içerisinde var oluyorlar. Buda ülkemizin geleceğini garanti altına almak demektir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay ve Gençlik Kolları İl Başkanı Müjdat Yurtseven gençlerin sorularını cevaplandırdılar.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri