Kilis Haberleri, Kilis Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çobanbey’de enkaz kaldırma çalışmaları tamamlandı

İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Adil Şiraz, çevre il ve ilçelerdeki kamplarda bulunan Suriyeliler ile bir toplantı yaparak, Suriye’deki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Şiraz yaptığı konuşmada, Suriyelilerin kendi topraklarında ayaklarının üzerinde durmak istediklerini ifade ederek, “Gerek Türkiye’de gerekse Suriye’de insani yardımlar, hem sosyal destek hem de terörden arındırma manasında bütün desteğimizi sürdüreceğiz. AFAD olarak son yıllarda en faydalı yaptığımız hayırlı bir iş var. İnsani yardım ve lojistik destek deposu yaptık. Bir göl misali gelen yardımların hepsi orada toplanıyor. Mare, Soran, Aktarin, Azez, El Bab, RAİ, Carablus bölgelerinde ayrı ayrı dağıtım organizasyonlarına başladık” dedi.

Tohum, ilaç, gerekirse hayvancılık konusunda destek vereceklerini ifade eden İl AFAD Müdürü Adil Şiraz, Kimseyi muhtaç olmadan kendi ayağınızın üstünde durmanızı istiyoruz. Gelişerek, topluma, teknolojiye, insanlığa faydalı nesiller yetiştirmenize vesile olacağız inşallah, sadece son bir aya içerisinde Çobanbey’de 360 tır yardım depomuza indi, bunlar köy köy, tüm meclislere eşit bir şekilde adil bir şekilde dağıtıldı dedi.

Enkazlardan kurtuldular

İl Müdürü Adil Şiraz, Suriyelilerin eski eşyalardan ve enkazlarından kurtulduğunu belirterek, Gerek bize gelen talepler üzerine, gerek kamplarımızda yaşayan Suriyeli kanaat önderleri ve muhtarla yaptığımız görüşmede, Fırat Kalkanı Operasyonu başladığı günden itibaren özellikle Cerablus’ta faaliyette bulunduğum sırada insanların bizden en büyük talebi güvenlik, huzur ve asayişti. Allah’a şükür Türk Devleti bu huzur, asayiş ve güvenliği çok büyük bir alanda sağladı. Ve misafirlerimizin birinci talebi yerine gelmiş oldu. Şimdi ikinci talebi kendi topraklarında kendi ayakları üzerinde durarak yaşamak, sosyal-psikolojik destek olarak ve enkazların temizlenmesiydi. Şuan Çobanbey’i ve çevresindeki köylerin enkaz kaldırma işlemleri tamamlandı. İnsanlar, kendi enkazlarını ve içerisinde bulunan eski eşyalarından kurtuldular. Hatta enkazların arasındaki cesetler de bulunarak, çıkarıldı. Terörden arındırılan bu bölgelere yakın gelecekte geri göç başlayacak. Bu konuda da elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız. Üçüncü olarak ise uluslar arası alandan gelen ve yerel imkanlarımızdan sağlanan insani yardım ve lojistik desteklerin adil bir şekilde adil bir şekilde dağılımıydı. Bu dağılım da Çobanbey’e yapılan kompleks ve AFAD tesisleri sayesinde bütün köylere profesyonel ekipler tarafında n eşit bir şekilde gerçekleştiriliyor. Burada sosyolojinin temel ilkesi olan savaşlar sürer ama savaşlar ile yaşam sürmez savaştan sonra gerek cephe gerisinde, gerekse de insanların yaşamların idame ettirebilmeleri için sosyal, ekonomik, kültürel ve tarihi her türlü zenginliği dengeli ve adil bir şekilde yenilemesi gerekir. Bu konuda da hem yerel halkı hem de orada oluşan meclislere Türkiye’de bulunan misafirlerimize her türlü desteği sağlıyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Genel Müdür Kurt Belediye Başkanı Kara’yı ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri